سکه طلا و گرمییکی از جذاب‌ترین بخش‌های بازار طلا خرید و فروش سکه است.سکه‌ی طلا توسط بانک مرکزی و در انواع مختلفی از جمله سکه بهار آزادی، نیم سکه و ربع سکه وارد بازار می‌شود.بسیاری از کسانی که در فکر افزایش سرمایه و یا حفظ ارزش پول خود هستند اقدام به انجام معامله در این بازار سرمایه می‌کنند.از طرف دیگر بالا رفتن قیمت سکه، خرید آن را برای بسیاری از افراد سخت‌ کرده است از همین رو در سال‌های اخیر نوع دیگری از آن به نام سکه گرمی وارد بازار شده است.با طلای اب شده همراه باشید تا دراین پست به بررسی خرید و فروش سکه گرمی بپردازیم.

 

مشخصات سکه طلای گرمی

سکه ای به وزن یک گرم و قطر 13/3 و با عیار 900 درهزار است که در سال‌ 1390 به بازار طلا افزوده شده است. باتوجه به کاهش قدرت خرید مردم و بالا رفتن قیمت طلا این نوع سکه‌ها طرفداران بسیاری پیدا کرده است.چرا که علاوه بر این که خرید و فروش سکه گرمی نوعی سرمایه گذاری محسوب می‌شود برای هدیه دادن در اعیاد رسمی و مناسبت ها نیز گزینه‌ی بسیار مناسبی به نظر می‌رسد.

 توضیحات سکه گرمی

تفاوت سکه یک گرمی و پارسیان

سکه پارسیان در واقع سکه نبوده و عیارشان نیز با سکه های طلا متفاوت است.( عیار سکه طلا 22 است در حالی که پارسیان عیارش 18 است).در حقیقت پارسیان نوعی از طلا است که به علت شباعت ظاهری که به سکه دارد در دسته‌ی سکه‌های طلا قرار گرفته است و کاربردش بیشتر به عنوان هدیه دادن در مجالس و مهمانی‌های متعدد است.سکه های پارسیان هیچ کدام عیار و وزن ثابتی ندارند و در صورتی که پرسی باشند وزن و عیارشان روی جلد ثبت شده است.

 

خرید و فروش سکه گرمی

سکه های گرمی اگرچه از سال 90 وارد بازار سرمایه شدند اما در بین بسیار از مردم این سکه ها هنوز ناشناخته است. از سوی دیگر بسیاری از افراد پارسیان و گرمی را باهم اشتباه می‌گیرند.آنچه مهم است بدانید این است که سکه گرمی با عیار بیشتر و قیمت مناسب تر نسبت به پارسیان با رعایت استاندارهای ضرب سکه وارد بازار طلا شده است تا پاسخگوی بخشی از نیازهای مردم برای خرید و فروش طلا و سکه باشد.

 

برای اطلاع از آخرین قیمت طلا و سکه به طلا اب شده مراجعه کنید.

می‌توانید برای آگاهی از آخرین اخبار طلا و سکه و نیز مشاهده ی جدیدترین مقاله ها، به  طلای اب شده مراجعه نمایید.


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید