صفحه اصلی
قیمت طلا و ارز لحظه ای (ریال)

الماس چیست؟ بزرگترین تولید کننده های الماس! شهر جهانی الماس کجاست؟

اگر شما هم به الماس که یکی از گران‌ترین جواهرات دنیاست علاقه داید، باید برایتان مهم باشد که بزرگ ترین تولید کننده الماس در کجای جهان است. درباره الماس چه اطلاعاتی دارید؟

ما در این پست طلا اب شده هر آنچه که لازم است را به شما می‌گوییم.


آنتورپ یا پایتخت الماس جهان (Antwerp)

صنعت و تجارت الماس به طور سنتی در آنتورپ بلژیک واقع شده است. در پایان قرن نوزدهم هندریک کاسییر (Hendrik Cassiers) یک شرکت تراش الماس در خارج از آنتورپ، در گروبندونک (Grobbendonk) تأسیس کرد. هندریک کاسییر و فرانس دلا مونتنی (Frans Dela Montagne) پایه های صنعت الماس را در منطقه کامپین (Campine) پی ریزی کردند.

این بندر برای نخستین بار در سال ۱۸۱۱ میلادی به دستور ناپلئون بناپارت ساخته شد. در ابتدا به اسکله بناپارت مشهور بود تا در سال ۱۸۱۳ میلادی به نام پادشاه هلند، ویلم داک (Willem Dock)، تغییر نام داد. هنگامی که انقلاب بلژیک در سال ۱۸۳۰ آغاز شد ترسی وجود داشت که باعث شد هلندی‌ها این بندر را مسدود سازند. خوشبختانه بلژیکی‌ها دوستی در بریتانیا به نام لرد پالمرستون (Lord Palmerston) داشتند که معتقد بود وجود بلژیک برای بریتانیا سودمند است و در نتیجه مهم بود که اطمینان حاصل شود دولت نو پا از لحاظ اقتصادی قابل اعتماد است.

 

پایخت الماس جهان آنتورپ Antwerp

پایتخت الماس جهان

آنتورپ (Antwerp) به عنوان پایتخت الماس جهان شناخته می‌شود که صنعت الماس نقش مهمی در اقتصاد این شهر دارد، آنتورپ در طول تاریخ خود را به عنوان پایخت الماس جهان ثابت کرده است. در طول قرن شانزدهم این شهر یکی از مهمترین مکان‌ها و یکی از مهمترین بندرها در کل اروپا بود.

84٪ کل الماس های جهان از آنتورپ عبور می کند. این امر موقعیت بالایی را در مورد تجارت بین المللی الماس و همچنین کیفیت شهر ایجاد کرده است. قیمت الماس در آنتورپ همیشه بهترین قیمتی است که در هر نقطه از بازار دنیا پیدا خواهید کرد.

آنتورپ از قرن پانزدهم مرکز تجارت الماس بوده است. وقتی لودویک ون برکن (Lodewyk van Berken) شکل جدیدی از ابزار پرداخت الماس، اسکایف (Scaif) را ابداع کرد، این صنعت دچار تغییر و تحول شد وساخت الماس درخشان و چند وجهی را امکان پذیرکرد. 

 

الماس چیست؟ الماس ساخت بلژیک

 

اسکایف یا ماشین صیقل چیست؟ (Scaife)

یک چرخ پرداخت صیقل کاری‌ست که با ترکیب روغن زیتون و پودر الماس مورد استفاده در صنعت برش الماس وارد این صنعت شد. در سال 1456 توسط لودویک ون برکن اختراع شد. با استفاده از اسكایف، صیقل دادن تمام وجوه الماس به طور متقارن در زاویه هایی كه نور را به بهترین وجه منعكس می كنند، امكان پذیر شد.

 

ماشین صیقل الماس یا scaife

منشأ الماس در آنتورپ چیست؟

ظاهر مرموز الماس نباید به این معنی باشد که ریشه وخاستگاه آن نیز باید مخفی بماند. تقریباً 80٪ کل الماس های سیقل نخورده جهان از آنتورپ می گذرد. اما آنها از کجا آمده اند؟ و چگونه سنت کارگذاشتن الماس در حلقه نامزدی پدید آمد؟

 

الماس چیست و چه مسیری را طی می کند؟

الماس ها قبل از اینکه بتوانند در جواهرات شما بدرخشند، راهی طولانی در پیش دارند. برای استخراج 1 قیراط یا 0.2 گرم الماس، باید حدود 250 تن خاک برداشته شود.

 

الماس بیشتر کجا استخراج می شود؟

آیا می دانید منشا الماس در هند است؟ الماس امروزه در سراسر جهان استخراج می شود، در معادن گسترده استرالیا، آفریقا و کانادا. گر چه در گذشته بهره برداری از معادن بسیار سودآور بود، اما در سالهای گذشته بسیاری از معادن الماس رو به اتمام بوده اند. به همین دلیل، تولید کنندگان الماس در حال بررسی گزینه های دیگری مانند معادن الماس در قطب جنوب یا استخراج از زیر دریا است.

الماس‌های تراش نخورده که به آنتورپ می رسند بدون استثنا به طورمسئولانه  واخلاقی تصفیه و معامله می شوند و این به لطف روند بین المللی کیمبرلی (Kimberley) محقق می شود.

 

کیمبرلی چیست؟ (Kimberley)

دولت ها، جوامع مدنی و صنعت را در کاهش جریان الماس درگیری متحد می کند "الماس خونین (Blood Diamond)" چیست؟ سنگهایی هستند که در مناطق تحت کنترل نیروهای شورشی و مخالف دولتهای شناخته شده بین المللی تولید می شوند. شورشیان این الماس ها را می فروشند و پول برای خرید اسلحه یا تأمین بودجه اقدامات نظامی آنها هزینه می شود.

 

الماس خونین + Blood Diamond

 

اهمیت انگشتر و حلقه نامزدی با نگین الماس در جوامع چگونه است؟

اما محبوبیت حلقه های نامزدی الماس از کجا ناشی شد؟ از سال 1948 تقریباً هر عروس آرزوی یک انگشتر الماس داشت. ما پویش بازاریابی معروف (Diamonds are a girl’s best friend) را برای تشکر از شرکت د بیرز (De Beers) یک شرکت بین المللی است که در زمینه استخراج الماس، خرده فروشی الماس، تجارت الماس و بخشهای تولید الماس صنعتی تخصص دارد) آغاز کرده ایم.

 

حلقه ازدواج الماس به رنگ H

حلقه نامزدی الماس به رنگ G

 

بزرگترین تولید کننده الماس کیست؟

 شرکت De Beers با مشارکت مستقیم در بیش از 19 فعالیت استخراج، همچنان در زمینه معادن الماس رهبر بازار است. آنها تقریباً نیمی از الماس جهان را تولید می کنند. بنابراین احتمالش بسیار زیاد است که الماس شما از یکی از این معادن نشات گرفته باشد.

 

 بزرگترین تولید کنندگان الماس جهان De Beers

 

آیا دوست دارید درباره الماس هایی که شرکت بوآنت (BAUNAT) در جواهرات خود استفاده می کند بیشتر بدانید؟  

 

شرکت بوآنت (BAUNAT) از چه الماسهایی استفاده می کند؟

این شرکت فقط الماس صد در صد طبیعی عرضه می کند. این بدان معنی است که هیچ گونه الماس تصفیه شده، مصنوعی یا الماسی که  شفافیتش تشدید شده باشد وجود ندارد.

این شرکت فقط با مشهورترین گواهینامه های صنعت الماس در سراسر جهان همکاری می کند؛ IGI ,HRD ,GIA.

این شرکت مخالف صد در صد خرید الماس های خونین (Blood Diamond) می باشد. ما فقط از معتبرترین تولیدکنندگان الماس، الماس خریداری می کنیم.     

الماس هایی ما که انتخاب می کنیم از کیفیت بالایی برخوردار هستند و متناسب با هزینه آنها بیشترین درخشندگی را دارند.

ما الماس هایی را انتخاب می کنیم که حداکثر درخشش را داشته باشند اما هیچ هزینه اضافی برای اعتبار و نادر بودن شان در پی ندارند. الماس های مورد استفاده شرکت BAUNAT دارای نمره VS2 یا SI1 در مقیاس خلوص و دارای رنگ G یا H هستند. همچنین در آن‌ها از یک برش استثنایی استفاده شده است.

 

شرکت بوآنت الماس + تولید کننده الماس Baunat

استاندارد رنگی GIA در الماس:

این استاندارد رنگی از حروف اینگلیسی D تا Z می باشد. به رنگ D کاملا بی رنگ تا رنگ Z به سمت رنگ زرد در الماس اشاره دارد. رنگ G-H، یک الماس "سفید" (سفید بی رنگ) است و در انتهای طیف رنگی تقریباً بی رنگ قرار دارد. G-H,sl1 در واقع بیش از حد خوب اند. 80٪ از تمام خریداران از این وضوح خاص و ترکیب رنگی بسیار راضی‌اند. الماس های SI نیز قیمت مناسبی دارند.

 

استاندارد رنگی الماس جهان

 

شرکت BAUNAT در تولیدات الماس خود از دو ترکیب با کیفیت استفاده می کند:

رنگ G - وضوح VS2

رنگ H - وضوح SI1

 

تفاوت رنگ بندی الماس G با H

 

هر دو ترکیب رنگی H ,G، یک الماس سفید رنگ زیبا و بدون رنگ زرد را ارائه می کنند. الماس های VS2 اجزایی دارند که با چشم غیر مسلح قابل تشخیص نیستند. درالماس SI1، فقط در شرایطی محیطی خوب اجزا بسیار کمی قابل تشخیص است. علاوه بر این، تمام الماس هایی که ما انتخاب می کنیم به دلیل نمره بالا از نظر کیفیت برش، درخشش بسیار خوبی دارند.

ترکیب اول (G-VS2) به دلیل تفاوت در رنگ و خلوص، کمی روشن تر از ترکیب دوم است. ترکیب دوم را فقط می توان در دسته جواهرات «کلاسیک» با حداقل الماس 0.30 سی تی یافت. 

 

 برش الماس

 الماس های گرد 

برش الماس را می توان در سه پارامتر تقسیم کرد:

برش, صیقل ,تقارن

 

برش الماس

 

شرکت بوآنات BAUNAT نه تنها الماس های خود را براساس 4 درجه سانتیگرادی که در گواهی الماس مشاهده می کنید انتخاب می کند، بلکه کیفیت نور تولید شده را می سنجد. از آنجا که دفتر مرکزی ما در قلب مرکز جهانی الماس قرار دارد، بنابراین می توانیم هر الماس را به دقت بررسی کنیم. در نهایت ما الماس ها را بر اساس نوری که از آنها ساطع میشود انتخاب می کنیم. به عبارت دیگر، ما فقط با الماس هایی کار می‌کنیم که درخشش بهتری نسبت به ویژگی های گواهی شان (4 درجه سانتیگراد) دارند.

ترکیب دانش و روش های ما و این واقعیت که قیمت های صنعت الماس بر اساس 4 درجه سانتیگراد است به ما امکان می دهد بهترین نسبت کیفیت و قیمت را ارائه دهیم. فقط الماس هایی با حداکثر درخشش انتخاب می شوند. درخشش یک الماس از نور سفید، حرکت نور و نور رنگی که منعکس می کند، بدست میاید.

الماس ها به شکل خاصی در جواهرات استفاده می‌شود، به طوری که (قسمت مسطح بالای الماس) قابل مشاهده است. قسمت پایین الماس که به مخروط ختم می شود، معمولاً قابل مشاهده نیست. به عنوان مثال، در یک حلقه، قسمت پایین در داخل حلقه ناپدید می شود. به این ترتیب، نور فقط از بالای سنگ وارد الماس می شود. به دلیل شکست خاص نور الماس ها و اثر آینه ای اضلاع پایین، نور از بالای الماس در تمام رنگ های رنگین کمان برمی گردد. این فرآیند تنها در صورتی به حداکثر می رسد که الماس کاملاً برش خورده باشد، نسبت کاملی داشته باشد و تمام زوایا و اضلاع آن طبق مدل ریاضی اضلاع 58 بریده شود.

الماس تنها در صورتی درخشش کامل خواهد داشت که نور کنترل شود. در غیر این صورت، نور در گوشه دیگری از الماس گم یا ناپدید می شود.

 

روند برش البته یک فرایند بسیار دشوار، پرخطر و وقت گیر است و به سال ها تخصص نیاز دارد. از آنجا که تمام رشته ها و رگه های در حال رشد الماس قابل مشاهده نیستند، کار را نمی توان رایانه ای انجام داد وهمیشه با دست انجام می شود. بنابراین برای انجام کار این کار سالها آموزش لازم است.

 

می‌توانید برای آگاهی از آخرین اخبار طلا و سکه و نیز مشاهده ی جدیدترین مقاله ها، به طلای اب شده مراجعه نمایید.

1399/7/14,9:13:00 | Talaabshode

دیدگاه خود را به اشتراک بگزارید :

0 / 30