صفحه اصلی
قیمت طلا و ارز لحظه ای (ریال)
10,546,000 104,989,000
0 0

تلاش سکه بازان برای افزایش قیمت سکه بی نتیجه ماند!

با قرار گرفتن ارزش بازاری سکه در محدوده 11 میلیون و 750 هزار تومانی، می توان گفت که سکه بازان امیدوارند قیمت دلار به بالای 26 هزار تومان برود.


به گزارش اقتصادنیوز، حباب سکه تا محدوده 3 درصدی پایین رفت تا انتظارات نزولی معامله گران این بازار تقویت شود. روز دوشنبه، قیمت دلار افت محدود یک دهم درصدی را به ثبت رساند، ولی در واکنش به این کاهش محدود، فلز گران بهای داخلی بیش از یک درصد از ارزش خود را از دست داد. همین موضوع موجب شد که حباب سکه در سطح پایین تری قرار بگیرد و از محدوده 4 درصدی به محدوده 3درصدی برود. کاهش حباب سکه نشان می دهد که معامله گران این بازار تمایل زیادی برای قرار گرفتن در موقعیت خرید ندارند؛ همین موضوع هم باعث می شود که انتظارات کاهشی سکه بازان تقویت شود.

 

عقب نشینی در بازار سکه

سکه بازان در ابتدای روز دوشنبه تلاش زیادی کردند که قیمت این فلز گران بها را به بالای مرز 12میلیون تومانی ببرند، ولی هیچ عاملی از این اتفاق حمایت نکرد. در نتیجه زیر پای سکه خالی شد و قیمت با سرعت زیادی در راه نزولی قرار گرفت. سکه اکنون به نقطه ای رسیده است که باید تصمیم بگیرد، می خواهد به سوی ابتدای مرز 11 میلیون تومانی حرکت کند یا اینکه بار دیگر یک قصه تکراری رقم خواهد خورد. سکه در هفته های اخیر، پس از نزول به زیر محدوده 11 میلیون و 800 هزار تومانی عموما  با حمایت خریداران مواجه می شد و ممکن است این اتفاق یک بار دیگر طی روزهای آتی تکرار شود. تحلیل گران فنی باور دارند در صورتی که قیمت دلار افت بیشتری را تجربه نکند، نقطه 11 میلیون و 500 هزار تومانی برای خرید چندان پرریسک نیست.

 

 

امید سکه بازان به دلار بالای 26

با قیمت دلار 26 هزار و 500 تومانی است که حباب سکه صفر می شود. با این حال، به نظر می رسد، هر چقدر سکه بازان از دلار ناامیدتر شوند، قیمت فلز گرانبهای داخلی کاهش بیشتری پیدا خواهد کرد. قبل تر سکه بازان حتی روی دلار بالای 27 هزار تومان هم شرط بسته بودند. ولی این اتفاق برای اسکناس آمریکایی رخ نداد و در نتیجه روند سکه در هفته های اخیر نزولی شد.

1399/10/9,6:19:00 | Talaabshode

دیدگاه خود را به اشتراک بگزارید :

0 / 30