صفحه اصلی
قیمت طلا و ارز لحظه ای (ریال)
10,654,000 106,020,000
244,290 286,740

برای خرید و فروش سکه این نکات را بدانید

در رابطه با اینکه سکه طلا چیست و چرا در خرید و فروش آن سود وجود دارد سوالات زیادی مطرح شده که به بررسی تمامی آنها خواهیم پرداخت. 


سکه طلا چیست؟

به تعریف بسیارساده سکه ای که در ضرابخانه بانک ضرب شده باشد سکه طلا است. بانک مرکزی سکه را در 4 نوع اصلی یعنی سکه بهار ازادی، نیم بهار ازادی، سکه ربع و سکه گرمی ضرب می‌کند. با ما همراه باشید تا در این پست طلا اب شده نکات پایه سرمایه گذاری در بازار سکه را برایتان شرح دهیم.

 

چرا خرید و فروش سکه سودآور است؟

معاملات سکه و طلا یکی از راه‌های پرطرفدار سرمایه گذاری است. دلایل زیادی وجود دارد که افراد تمایل بیشتری به این نوع سرمایه گذاری نشان می‌دهند. اما به طور کلی دلایلی مانند کارمزد پایین طلا، نبود مزد ساخت و مالیات بر ارزش افزوده و سود بالای خرید و فروش سکه هر روزه تعدادی زیادی را به این بازار سرمایه جذب می‌کند. از طرف دیگر خریداران سکه همیشه و به تعداد زیاد در بازار وجود دارند و وجود همین تقاضای همیشگی یکی از دلایل مهم محبوبیت این نوع سرمایه گذاری می‌باشد.

 

وزن و عیار

 

 

 

 

خرید و فروش سکه و نکات مهم آن

فراموش نکنید بازار سکه نیز مانند هر نوع بازار سرمایه دیگر نیازمند اطلاعات و دانش تخصصی است. با طلای اب شده همراه باشید تا چند نکته خرید و فروش سکه طلا را برایتان شرح دهیم.

1. از طلافروشی‌ها و مراکز معتبر خرید کنید. در تهران بازار سبزه میدان و چهارراه استانبول از مراکز دارای اعتبار است. خرید از بازار بورس سکه و طلا مزایای زیادی دارد. چرا که هر کدام از این سکه‌های وکیوم شده دارای هولوگرام و شماره شامد می‌باشد که به راحتی با پیگیری این نمادها می‌توانید خرید بهتری تجربه کنید و از کلاه برداری ها حد الامکان جلوگیری کنید.

2. به سال ضرب سکه دقت کنید سکه های که از سال 86 به بعد ضرب شده‌اند از رونق بیشتری برخوردار هستند و درهنگام فروش دردسر کمتری دارید.

3. سکه ها را با وکیوم و ادرس همان مغازه ای که از آن خرید می‌کنید دریافت کنید. چرا که در هنگام خرید سکه، طلا فروش برای شما فاکتوری صادر نمی‌کند و تنها سکه وکیوم شده را در اختیار شما قرار می‌دهند. بنابراین اگر وکیوم مورد نظر متعلق به همان مغازه باشد شما خیلی راحت‌تر می‌توانید در هنگام فروش سکه به همان مغازه مراجعه کنید و با اطمینان خاطر بیشتری به معامله بپردازید.

4. قبل از خرید قیمت‌ها را بررسی کنید. اگر قصد خرید سکه دارید قبل از مراجعه به بازار، قیمت‌ها را از چندین مغازه و حتی سایت‌های انلاین چک کنید و بدون اطلاعات از اولین مغازه خرید خود را انجام ندهید.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید و فروش سکه می‌توانید به مغازه ما به ادرس بازار بزرگ تهران، خیابان ۱۵ خرداد، کوچه تکیه دولت، پاساژ تکیه دولت، طبقه همکف، پلاک ۴۱۸ سر بزنید.

 

می‌توانید برای آگاهی از آخرین اخبار طلا و سکه و نیز مشاهده ی جدیدترین مقاله ها، به طلای اب شده مراجعه نمایید.

 

1399/4/23,7:54:00 | Talaabshode

دیدگاه خود را به اشتراک بگزارید :

0 / 30