صفحه اصلی
قیمت طلا و ارز لحظه ای (ریال)
10,795,000 107,489,000
0 0

تهران رتبه 106 در میان گران‌ترین شهر های جهان | جزئیات

در آخرین گزارش اکونومیست، مشخص است که تهران 14 پله صعود کرده است. این به این معنی است که هزینه زندگی در پایتخت در مقایسه با سایر شهر های جهان افزایش داشته است.


سردمداران گرانی در شهرهای جهان مربوط به هنگ کنگ، سنگاپور و اوزاکا است.

شهر اوزاکا ژاپن توانست در این گزارش جای پاریس را بگیرد، تا گران ترین شهرهای جهان، سه گانه آسیایی باشد.

 

گفتگوی میر لوحی در خصوص گران شدن هزینه های زندگی در پایتخت 

وقتی سراغ محمود میرلوحی رئیس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شهری می‌رویم و از او علت گران شدن زندگی در پایتخت را جویا می‌شویم از شنیدن چنین پرسشی به خنده می‌افتد و به میان سخنمان می‌آید که یعنی خودتان علت را نمی‌دانید؟ حجت می‌آوریم که ما تحلیل شما را می‌خواهیم.

مجاب می‌شود که در این باب سخن بگوید: ما کشوری هستیم که ۱۴ همسایه داریم و در منطقه حساسی قرار گرفته ایم. در جنوب کشور ما شیخ نشین‌های لوکس و پرثروت قرار گرفته اند. در شمال کشورمان هم بعضا همین شرایط وجود دارد. در کنار این‌ها ما امروز در شرایط تحریم قرار داریم و یک آدم قلدری به نام ترامپ با همه قلدری‌ها و دیکتاتورمابی هایش که امروز خود مردم امریکا هم آثار فسادش را می‌بینند مقابل ما قرار گرفته بود. این آدم، چون یک چهارم اقتصاد دنیا را در دست دارد با قلدری حتی شرکت‌های کوچک را از کمترین مبادلات اقتصادی با ما منع کرد. به گونه‌ای که نفت ما را حتی چینی‌ها و روس‌ها هم نمی‌خرند و اروپایی‌ها هم نتوانستند بخرند؛ بنابراین ما شرایط سختی پیدا کردیم. علاوه بر این شیوع بیماری کرونا هم در پیش آمدن وضع فعلی موثر بوده است.

 

1399/11/1,10:44:00 | Talaabshode

دیدگاه خود را به اشتراک بگزارید :

0 / 30