مردی در حال تعیین عیار طلای اب شده و قرار دادن ان درون ظرف مخصوص شمش



یکی از بازارهای پرتلاطم و پرطرفدارسرمایه گذاری این روزها بازار طلا است.اگر اندکی درگیر این بازار شده باشید حتما تا به حال نام ری گیری و انگ زدن را شنیده‌اید.درمقالات قبلی راجع به این موضوع توضیحاتی ارایه داده‌ایم اما در این پست قصد داریم تا به تفضیل درباره‌ی ری گیری و عیار سنجی طلای اب شده و انگ زدن صحبت کنیم.

 

طلا فلزی گران بها و کمیاب است که در حالت خالص بسیار نرم و شکل پذیر است.طلایی که از معادن استخراج می‌شود به هیچ عنوان قابلیت تبدیل به زیورالات را ندارد.به همین دلیل است که آن را با فلزات دیگری نظیر مس، نیکل،نقره و ... ترکیب می‌کنند و الیاژ به دست آمده را در کاخانجات و کارگاه‌های طلا سازی استفاده می‌کنند.سپس با توجه به مقدار طلای خالص در الیاژ به دست آمده عیار آن را تعیین می‌کنند.طلای 24 عیار طلای خالص است. یعنی اگر یک قطعه طلا را به 24 قسمت تقسیم کنیم تمام 24 قسمت آن طلاست.هرچند که مرسوم ترین نوع طلا در بازار طلای 18 عیار است.(برای آشنایی بیشتر با عیار طلا می‌توانید این مقاله طلا اب شده را بخوانید.) اما تعیین عیار طلای اب شده به این سادگی‌ها نیست.طلای اب شده از ذوب مصنوعات و زیورالات دست دوم و بدون استفاده به دست می‌آید و چون هر کدام از این مصنوعات عیار جدایی دارند تعیین عیار مفتول طلای اب شده دشوار می‌شود. به همین علت است که نمی‌توان به روش های مرسوم و سنگ محک خلوص آن را تشخیص داد و باید از محلی به نام ری گیری کمک گرفت.

 

ری گیری کجاست؟

ری گیری محل تعیین عیار طلای اب شده است.زمانی که شما از خلوص طلای خود اطمینان نداشته باشید می‌توانید یک تکه از طلای اب شده خود را با قیچی دسته بلند جدا کنید و به ری گیری‌های معتبر بفرستید.ری گیری مربوطه پس از انجام ازمایشات تکه طلا را به همراه رسید به شما تحویل می‌دهد و به همین راحتی عیار طلای شما مشخص می‌شود.

                                                              کوپلاسیون و ری گیری

تعیین عیار چگونه انجام می‌شود؟

در تعیین عیار طلا به روش ری گیری و یا کوپلاسیون ابتدا نمونه را آماده می‌کنند.برای اماده سازی نمونه در صورت امکان آن را اسیاب می‌کنند.سپس با فلاکس (flux) و یا اکسید سرب آن را مخلوط می‌کنند و در بوته و یا همان ظرف ذوب کردن قرار می‌دهند.فلاکس به ترکیباتی گفته می‌شود که باعث جداسازی ناخالصی از فلزات می‌گردد و معروف ترین آن ترکیب بوراکس و کربنات سدیم می‌باشد.در طی فرایند آب کردن طلا اکسید سرب به سرب تبدیل شده و با فلز طلا الیاژ می‌شود.سپس آن را سرد می‌کنند تا شمش و یا دکمه سربی که درآن طلا نیز وجود دارد به دست آورند.زمانی که طلا را ذوب می کنند به علت ترکیب آن با فلاکس و اکسید‌های مختلف سرباره تولید می‌شود. سرباره ترکیبی از اکسیدهای فلزی پیچیده است که پس از سرد شدن مواد ناخالص باقی می‌ماند.

  محل عیارسنجی طلا به نام ری گیری

ویژگیهای سرباره حاصل از ذوب طلا

رنگ زرد در سرباره نشان از وجود سرب، رنگ سبز نشان از وجود مس و رنگ قرمز نشان از وجود آهن دارد. برای تعیین عیار طلای اب شده باید سرباره از نمونه جدا شود و کاملا پاکسازی صورت گیرد.به این منظور سرباره را از شمش جدا می‌کنند و سپس آن را درون کوپل قرار می‌دهند. کوپل به ظرف‌های نسوز ساخته شده ازخاک کوئلن،خاکستر و پودراستخوان گفته می‌شود که خاصیت جذب سرب و برخی از اکسید‌های فلزی را دارد.به همین دلیل بعد از قرار گیری سرباره در بوته کوپل سرب، اکسید شده و جذب می‌شود. این فرایند بسیار پرخطر است و به علت ایجاد گازهای سمی باید توسط هود‌های مخصوص و ماسک تنفسی انجام شود.در پایان فرایند ری گیری نمونه‌ی خالص که از سرب و اکسید های فلزی دیگر پاکسازی شده است را با اسید نیتریک مخلوط می‌کنند تا فلزات دیگر مانند نقره، نیکل و مس را از آن جدا کنند. سپس ذرات باقی‌مانده را توسط ترازوی دقیق اندازه گیری می‌کنند تا خلوص طلا به دست آید.

 

انگ زدن

پس از مشخص شدن عیار طلای اب شده در ری گیری مربوطه کدی را به روی شمش حک می‌کنند که به آن انگ طلا می‌گویند.این شماره در واقع شماره رسید تعیین عیار است. انگی که به روی طلای اب شده در تهران حک می‌کنند 6 رقمی است و شما با تماس به تلفن گویای اتحادیه طلا فروشان تهران می‌توانید با گفتن شماره رسید از عیار طلا با خبر شوید اما انگی که به روی طلای اب شده در شهرستان‌ها می‌زنند 4 رقمی است و برای اطلاع ازعیار آن فقط باید با خود ری گیری تماس گرفت.


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید