در حال تبدیل عیار 750 شمش به 740 در زمان فروشیکی از سوالاتی که هنگام سرمایه گذاری در بازار طلا پیش می‌آید این است که اگر روزی بخواهیم طلای خود را بفروشیم آیا به همان قیمت خرید طلا را از ما می‌خرند؟ با طلا اب شده همراه باشید تا نحوه محاسبه قیمت طلا در زمان فروش و روش تبدیل آن به عیار 740 را برایتان شرح دهیم.

خیلی ازما به قصد سرمایه‌گذاری و کسب سود از نوسانات بازار طلا به خرید طلا اقدام می‌کنیم. اما چیزی که ممکن است به آن فکر نکنیم قیمت فروش طلاست. چرا که شما در زمان خرید علاوه بر قیمت طلای روز و وزن طلایی که خریداری می‌کنید مقداری هم بابت سود فروش و مالیات و اجرت پرداخت می‌کنید.همین باعث می‌شود قیمت طلایی که خریداری می‎کنید به نسبت وزن آن بالاتررود. اما باید بدانید هنگامی که می‌خواهید طلای خود را بفروشید فقط قیمت روز طلای خام را بنا بر وزن آن به شما پرداخت می‌کنند و عملا هزینه‌ای که برای دستمزد و مالیات و سود پرداخت کرده‌اید سوخت محسوب می‌شود.سوالی که پیش می اید این است که:

دقیقا طلای ما را به چه قیمتی می‌خرند؟

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که در بهترین حالت طلای شما را به قیمت روز ولی با عیار کمتر خریداری می‌کنند. یعنی اگر شما بخواهید طلای 750 یا همان 18 عیار خود را بفروشید آن را به قیمت طلای 740 عیار از شما می‌خرند. اما چگونه قیمت طلای 750 عیار را به طلای 740 عیار تبدیل کنیم؟

یکی از روش های ساده ی این  تبدیل استفاده از این فرمول زیراست :

750÷( قیمت روی تابلو طلا فروشی (قیمت انلاین طلا) ×740)

 برای مثال فرض کنیم قیمت هر گرم طلای 18 عیار 628 هزار تومان است. با ضرب این عدد در 740 و تقسیم بر 750 عدد 619.626 به دست می‌آید. یعنی طلای شما را گرمی 619.629 هزار تومان می‌خرند.یعنی اگر حدودا بخواهید حساب کنید ده هزارتومان زیر قیمت روز طلای شما را خریداری می کنند.

فراموش نکنید در زمان فروش طلا تمامی سنگ های ان را جدا می‌کنند. اگر سنگ‌های به کار رفته در طلای شما اتمی و بدل باشد هیچ ارزشی ندارد. اما سنگ‌های قیمتی را جداگانه قیمت گذاری می‌کنند.حواستان باشد در زمان فروش طلا عجله نکنید حتما به چند تا طلا فروشی مراجعه کنید حتی اگر طلای شما سالم و تمیز باشد ممکن است در زمان فروش مبلغ بیشتری هم آن را بخرند.بنابراین اصلا عجله نکنید!


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید