طلا و پایین بالا شدن قیمت اننویسنده : Arundhati Sarkar

(رویترز) - طلا در روز جمعه سقوط کرد و نزدیک به پایین ترین سطح جلسه گذشته قرار گرفت ، زیرا سرمایه گذاران از افزایش موارد ویروس کرونا و عدم اطمینان در مورد محرک بعدی ایالات متحده برای کمک به اقتصاد به دلار پناه آوردند

قیمت لحظه ای هر اونس طلا با 0،3٪ کاهش به  95,862,1 دلار در هر اونس رسید و در عین حال معاملات آتی طلای ایالات متحده با 6,0 % کاهش به 1865,20 دلار در هر اونس رسید.

ادوارد مویا ، تحلیلگر ارشد بازار در OANDA در نیویورک ، گفت: "جمهوری خواهان و دموکرات ها در مورد ایجاد انگیزه  اتفاق نظر دارند اما آنها قادر به تعیین مقدار نیستند و عدم اطمینان سرمایه گذاران را به سمت دلار سوق می دهد."

برای هفته ، طلای اب شده 4.4٪ کاهش یافته است که بیشترین میزان در شش هفته گذشته است ، زیرا دلار در بهترین هفته اوایل از آوریل قرار دارد.

افزایش قدرت دلار باعث می شود کالاهایی که با ارز مشابه طلا قیمت گذاری می شوند ، برای خریدارانی که  از واحدهای پولی دیگراستفاده میکنند گران شود.

سهام (بورس) در بخشهای وسیعی از جهان ، یورو و مس ، همه به سمت بدترین هفته های خود از زمان اوج نابسامانی ویروس کرونا پیش رفتند ، زیرا سرمایه گذاران دارایی های خطرآفرین را رها کردند و امنیت دلار را انتخاب کردند.

تحلیلگران TD Securities در یادداشتی گفتند: خطر سکه های طلا محدود به افزایش ریسک جهانی است که شکست دلار را کاتالیز می کند .

 

می‌توانید برای آگاهی از آخرین اخبار  بازار سرمایه ، به وب سایت  طلای اب شده مراجعه نمایید.


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید