صفحه اصلی
قیمت طلا و ارز لحظه ای (ریال)
10,654,000 106,020,000
244,290 286,740

هرآنچه باید درباره‌ی طلای اب شده و نحوه تولید آن بدانید

طلاهای دست دوم و شکسته که دیگر بدون استفاده‌اند را به کارگاه‌های طلا فروشی می‌دهند تا آن هارا ذوب کنند و دوباره به چرخه‌ی تولید مصنوعات طلا برگردانند. در واقع طلا ابشده یکی از مواد اولیه کارگاه‌ها و کارخانجات طلاسازی است. اما جالب است بدانید این نوع طلا قابل خریداری و فروش است و شما می‌توانید با خرید و فروش به موقع آن سود کنید وبه فکر سرمایه گذاری و افزایش سرمایه خود باشید. در این مقاله قصد داریم هرآنچه باید درباره‌ی طلای اب شده و نحوه تولید آن بدانید را برای شما بازگو کنیم با ما همراه باشید.


موارد استفاده و کاربرد

از طلای اب شده به عنوان ماده‌ی اولیه و اصلی کارگاه‌ها و کارخانجات ساخت طلا استفاده می‌کنند. در واقع اصلی‌ترین ماده برای ساخت زیورالات و مصنوعات طلا ابشده است.

 

این نوع طلا چگونه تولید می‌شود؟

فرایند تولید آن چندان پیچیده نیست. زیورالات بلااستفاده و شکسته به کارگاه‌های مربوطه فروخته می‌شود. در این کارگاه‌ها آن‌ها را به کمک ابزار تخصصی ذوب می‌کنند، سپس با فلزات دیگری مانند نقره، نیکل و یا مس ترکیب می‌کنند تا به عیار مورد نظر دست پیدا کنند. سپس بار دیگر آن را آب می‌کنند تا به عیار خالص دست پیدا کنند. اکنون طلای اب شده اماده است تا وارد چرخه‌ی تولید مصنوعات شود.

 

طلای آب شده از چه چیزی درست می‌شود؟

منبع تامین آن همان طلاهای دست دوم و بدون استفاده است که به زرگران فروخته می‌شود. در واقع طلاهایی که در بازار به طلافروشان فروخته می‌شود یا انقدر تمیز و نو هستند که فروشندگان آن را در ویترین مغازه‌ی خود قرار می‌دهند و آن را بدون اجرت می‌فروشند و یا آن قدر شکسته و بدون استفاده هستند که به کارگاه‌های اب کردن طلا تحویل داده می‌شود.به طور خلاصه می‌توان گفت طلا اب شده از طلا و فلزات دیگری مانند مس و نقره و نیکل و... درست می‌شود.

 

این فلز گران بها چه رنگی است؟

ماده خامی که از معدن استخراج می‌شود بسیار نرم است و اصلا گزینه‌ی مناسبی برای ساخت زیورالات و جواهرات نیست. به همین علت فلزات دیگری مانند نقره، نیکل، مس و یا برنج را به آن اضافه می‌کنند در نتیجه طلای اب شده‌ای که به دست می‌آید زرد خالص نیست و ممکن است در بعضی قسمت‌ها رنگ آن سیاه، نقره‌ای و یا سبز باشد.

 

رابطه رنگ و قیمت طلای اب شده

همان‌طور که اشاره کردیم طلای اب شده زرد و یا طلایی خالص نیست و رنگ آن از نقره‌ای تا حتی سبز می‌تواند تغییر کند. اما آیا این رنگ تاثیری بر قیمت آن دارد؟ و آیا درهنگام خرید وفروش طلا باید به رنگ آن توجه کنیم؟

پاسخ خیراست! قیمت طلای اب شده براساس عیار آن مشخص می‌شود نه رنگ. درهنگام خرید و فروش  حسابی حواستان را جمع کنید که عیار آن را درست تشخیص دهید رنگ، ملاک و شاخص خوبی برای قیمت گذاری نیست.

 

اندازه و شکل

طلای اب شده اندازه و قالب مشخصی ندارد حتی گاهی در بازار یک مفتول را قطعه قطعه می‌کنند و در وزن‌ها و اندازه‌های مختلفی آن را می‌فروشند. اما کمترین مقدار متداولی که در بازار وجود دارد شمش های 10 گرمی است. هرچند که شاید بتوانید قطعات کوچکتر از آن را هم پیدا کنید.

 

می‌توانید برای آگاهی از آخرین اخبار طلا و سکه و نیز مشاهده ی جدیدترین مقاله ها، به  طلای اب شده مراجعه نمایید.

 

1398/10/26,11:14:00 | Talaabshode

دیدگاه خود را به اشتراک بگزارید :

0 / 30