صفحه اصلی
قیمت طلا و ارز لحظه ای (ریال)

دلایلی که شما را ترغیب می‌کند طلای اب شده نقدی بخرید!

یکی از سوالات پرتکراری که درباره‌ی سرمایه گذاری در بازار زرگران مطرح می‌شود این است که خرید طلای اب شده نقدی چه مزایایی دارد؟ در این پست قصد داریم تا مزایا و معایب این مدل سرمایه گذاری را برایتان توضیح دهیم. باما همراه باشید.

 

 


خرید طلای اب شده نقدی بدون اجرت و مالیات

همان طور که اشاره کرده‌ایم درهنگام خرید، شما علاوه برهزینه‌ای که برای گرم طلای خود پرداخت می‌کنید مالیت بر ارزش افزوده، سود زرگر و اجرت و یا دستمزد را نیز حساب می‌کنید. در نتیجه هزینه نهایی که پرداخته می‌شود بیشتر از گرمی است که خریداری می‌کنید. این درحالی است که هنگام فروش فقط و فقط هزینه‌ی گرم خالص را به شما پرداخت می‌کنند. بنابراین خرید زیورالات طلا برای سرمایه گذاری‌های کوتاه مدت ایده‌ی چندان عاقلانه‌ای به نظر نمی‌رسد. از طرف دیگر هنگام خرید سکه نیز شما باید مالیات و مبلغی بابت حق ضرب سکه پرداخت کنید.این درحالی است که خرید طلای اب شده هیچ کدام از موارد بالا را ندارد و برای سرمایه گذاری گزینه مناسب‌تری به نظر می‌رسد.

 

برای ساخت زیورالات دلخواه

یکی دیگر ازمزایای این مدل سرمایه گذاری برای ساخت مصنوعات طلا است. اگر به دنبال طرح خاصی هستید که در بازار زرگران آن را پیدا نمی‌کنید خیلی راحت می‌توانید با خرید طلای اب شده و تحویل آن به طلاسازان زبده زیورالات مورد علاقه‌ی خود را به راحتی بسازید. حتی می‌توانید مفتول‌های خریداری شده را نگهداری کنید و در زمان مناسب اقدام به ساخت آن کنید.

 

سکه بهتر است یا اب شده؟

شاید یکی از پرتکرارترین سوالاتی که درباره‌ی خرید این مدل طلا پرسیده می‌شود همین است که سکه بخریم بهتراست یا ابشده؟ درپاسخ باید بگوییم دراین باره بین زرگران و افراد حرفه‌ای این بازارهم اختلاف نظر وجود دارد. عده‌ای اعتقاد دارند خرید سکه مطمئن‌تر است ودسترسی افراد به خرید و فروش سکه بیشتر است. در مقابل عده‌ای اعتقاد دارند حباب سکه و هزینه‌های جانبی خرید و نگهداری آن از ارزش این نوع سرمایه گذاری می‌کاهد. اما به طور کلی خرید طلای اب شده نقدی نیازمند تجربه است چرا که در صورت عدم آگاهی و بی گدار به آب زدن افراد سودجو ممکن است از فرصت سواستفاده کنند و ضرر‌های هنگفتی را به شما تحمیل کنند.

 

چگونه خرید مطمئن تری داشته باشیم؟

مطمئن شدن ازعیار طلای اب شده کار چندان راحتی نیست. برای تعیین درصد خلوص دقیق آن‌ها را به ری گیری می‌فرستند تا انگ و عیار مفتول طلا مشخص شود. بهترین راه حل این است که از مغازه‌های معتبر که زیر نظر اتحادیه هستند خرید کنید. به هیچ عنوان طلای اب شده بدون انگ و عیار مشخص را نخرید. چرا که در زمان فروش به مشکل برمی‌خورید. سعی کنید تا جایی که می‌توانید خرید کم ریسک تری داشته باشید تا خدای نکرده مشکلی برای شما پیش نیاید.

 

می‌توانید برای آگاهی از آخرین اخبار طلا و سکه و نیز مشاهده ی جدیدترین مقاله ها، به طلای اب شده مراجعه نمایید.

1399/4/8,7:22:00 | Talaabshode

دیدگاه خود را به اشتراک بگزارید :

0 / 30