در حال ذوب کردن طلا و تهیه ی طلا اب شدهطلا اب شده دقیقا چیست؟

این روز ها که قیمت طلا بالا رفته است و همه به دنبال راه‌های مطمئن و جدید برای سرمایه گذاری می گردند نام طلای اب شده بیشتر شنیده می‌شود. اگر برای شما هم این سوال پیش آمده است که طلای آب شده دقیقا چیست و چه استفاده ای دارد با ما همراه باشید تا پاسخ سوالتان را بدهیم.

 طلا فروشان طلاهای بدون استفاده و دست دومی که کهنه شده‌اند و دیگر ارزشی برای خرید و فروش ندارند را در کارگاه‌ها ذوب می کنند و مفتول هایی از جنس طلا به دست می آورند که به آن طلا اب شده می گویند.خرید و فروش طلا ابشده بدون کارمزد، اجرت و معاف از مالیات است و همین موارد کافی است تا بسیاری از سرمایه گذاران جذب این بازار شوند.

باید بدانید خرید طلای ابشده یک کار کاملا تخصصی است و بدون دانستن نکات لازم نباید آن را خریداری کرد.

 

ایا طلا اب شده همان طلای خام است؟

ممکن است برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که فرق  طلای اب شده و طلا خام در چیست آیا هر دوی آن ها یکی هستند؟

در جواب باید گفت خیر طلای ذوب شده همان طور که پیشتر اشاره کردیم ماده‌ی اولیه‌ی کارگاه‌ها و کارخانجات است و از ذوب کردن طلاهای بدون استفاده به دست می آید که معمولا برای بالا و پایین بردن عیار آن الیاژهای دیگری به ان اضافه می شود. اما طلای خام ان چیزی ست که در معادن وجود دارد و خرید و فروش ان به صورت مستقیم ممکن نیست.هرچند که در بازار طلا لفظ طلای خام برای طلا ابشده نیز به کار می رود بنابراین اگر شنیدید که کسی می خواست طلای خام به شما بفروشد بدانید منظورش واقعا طلای خام نیست!

ایا طلای آب شده بخریم؟

انتخاب مطمئن‌ترین راه سرمایه‌گذاری چندان آسان نیست. هیچ کس هم نمی‌تواند با قطعیت 100 درصد به شما بگوید کدام راه برای سرمایه گذاری مناسب تر است. چرا که هر کس از دید خود مزایا و معایب متفاوتی را می‌بیند اما ایا این نوع سرمایه گذاری بهتر است یا خرید مصنوعات طلا و سکه؟

طلای اب شده بدون اجرت و مالیات بوده و با کارمزدهای بسیار پایینی معامله می‌شود. این در حالی ست که مصنوعات طلا اجرت ها و مالیات های گزافی دارند از طرف دیگر درهنگام فروش زیورالات چون طلای شما دیگر طلای دست دوم حساب می‌‍شود معمولا با عیار کمتری طلا فروشان آن را معامله می‌کنند. این در حالی است که در هنگام خرید و فروش طلای اب شده آن را به قیمت همان عیاری که روی آن انگ زده‌اند معامله می‌کنند.

خرید و فروش طلای اب شده نیز راحت‌تر است. چرا که ماده‌ی اصلی بسیاری از کارگاه‌ها و صنعت است و تقاضای آن همیشه وجود دارد. این در حالی ست که بازارهایی مانند بازار سکه بیشتر درگیر تغییرات عرضه و تقاضا هستند و با اضافه شدن مالیات و هزینه‌های جانبی دیگر سرمایه گذاری را برای شما سخت می‌کنند.

 

اندازه‌ی طلا ابشده

طلای آب شده اندازه‌ی مشخص و قالب خاصی ندارد. آن را در مفتول هایی با عیار 18 یا همان 750 به فروش می رسانند. چرا که اکثر طلاهایی که آب می‌کنند در همین حدود عیار قرار دارد. اما اگر قصد بالا بردن یا پایین اوردن عیار آن را داشته باشند با افزودن ترکیب هایی از فلزات دیگرتغییرات را ایجاد می‌کنند.

برای تعیین عیار طلا اب شده باید آن را به ری گیری فرستاد. ری گیری‌ها عیار طلا  ابشده را به دست می آورند و رسید آن را به شما تحویل می‌دهند. همچنین عیار را به روی آن انگ می‌زنند که اصطلاحا به درج کردن عیار به روی طلای ابشده انگ زدن می گویند.

نکته ای بسیارمهم برای خرید طلا ابشده

این مدل طلا هیچ فاکتور،برند و یا نوشته‌ی قانونی ندارد ! یعنی اگر طلای اب شده شما تقلبی باشد هیچ راهی برای پیگیری آن وجود ندارد. بنابراین اگر قصد ورود به این بازار را دارید خوب حواستان را جمع کنید که از طلا فروشی های معتبر ان را تهیه کنید. این طلا فروشی‌ها ممکن است سود و کارمزد بیشتری را از شما بگیرند اما حداقل خرید مطمئن‌تری خواهید داشت.

 

در پایان باید گفت نکات بسیار بیشتری درباره‌ی طلای اب شده و خرید وفروش ان و سرمایه گذاری در این بازار وجود دارد که به زودی آن ها را در سایت قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید