کشف 347 دستگاه ماینر

 

سردار عباسعلی محمدیان در دوشنبه ۱۲ اسفند اظهار داشت که در پی دریافت تعدادی زیاد از گزارش‌های مردمی مبنی بر فعالیت یک کارگاه صنعتی نسبتاً بزرگ درزمینهٔ تولید ارز دیجیتال، بررسی موضوع در دستور کار پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت و بنا شد تا با حضور در محل و بررسی این موضوع پیگیری شود.

مأموران پلیس نیز پس از اطمینان حاصل کردن از صحت موضوع و با هماهنگی های لازم با مقام قضائی به اینکارگاه صنعتی یا مزرعه ماینر در شهرک صنعتی نظرآباد اعزام شدند و در بازرسی از آنجا بود که تعداد ۴۳۷ دستگاه تولید ارز دیجیتال قاچاق را کشف کردند.

سردار محمدیان با اشاره به این‌ موضوع که ۲ نفر در رابطه با این دستگاه ها و استخراج ارز دیجیتال دستگیر شده اند بیان کرد که : بر اساس برآورد کارشناسان متخصص در این زمینه ارزش تقریبی دستگاه‌های کشف‌ شده حدود ۲۲ میلیارد ریال تخمین زده‌ شده است.

متهمان دستگیر شده نیز به همراه کالاهای قاچاقشان تحویل اداره تعزیرات حکومتی استان البرز شدند تا اقدامات لازم برای آنها در روزهای آتی صورت بگیرد.

فرمانده انتظامی استان البرز با اشاره به مشارکت مردم با پلیس برای تأمین امنیت و پیشگیری از جرائم خاطرنشان کرد که: مردم استان در صورت اطلاع از دپو هرگونه کالای قاچاق، بلافاصله موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به مأموران اطلاع دهند.

 

منبع خبر: خبر انلاین


دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید